Internat

Internat SOSW nr 1 w LublinieWszyscy uczniowie spoza Lublina uczący się w naszej szkole mogą mieszkać w bezpłatnym internacie, który jest czynny przez cały tydzień, również w weekendy.
Nasz internat to nowoczesny budynek, który w ostatnich latach przeszedł generalny remont. We wszystkich pomieszczeniach zostały wymienione okna, parapety, kaloryfery, podłogi, drzwi oraz większość mebli stanowiących wyposażenie pomieszczeń.

Młodzież mieszka w funkcjonalnych i estetycznie urządzonych 3-4 osobowych pokojach, segment mieszkalny ma również łazienkę oraz toaletę. Każda grupa ma do swojej dyspozycji dobrze wyposażoną świetlicę, która jest miejscem nauki i wypoczynku.

internatinternatinternat

internatinternatinternat

Na terenie internatu znajdują się także: pracownia komputerowa, mini siłownia, sala do relaksacji i kuchnia dydaktyczna. Młodzież pod opieką wychowawców ma również dostęp do obiektów sportowych, sali gimnastycznej oraz dobrze wyposażonej siłowni.

internat - mini siłowniainternat - pracownia komputerowa

Opiekę nad młodzieżą sprawuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogów, których wspiera zespół psychologiczno-pedagogiczny. Codzienna praca jest szczegółowo zaplanowana. Proponowane zajęcia uwzględniają potrzeby, możliwości i zainteresowania każdego dziecka. Wychowawcy dbają, aby wszyscy czuli się w internacie bezpiecznie, pomagają w różnych sprawach i sytuacjach, starają się również o to, aby czas wolny młodzież spędzała miło i pożytecznie. W tym celu organizowane są różnorodne imprezy, uroczystości, konkursy, wycieczki, dyskoteki, zawody sportowe oraz wiele innych atrakcji. Wielu wychowawców realizuje bardzo ciekawe programy autorskie o charakterze edukacyjnym, wychowawczym i profilaktycznym. Wszystkie zabiegi pedagogów mają na celu jak najlepsze przygotowanie podopiecznych do przyszłego, dorosłego życia i jak najlepszego funkcjonowania w społeczeństwie.

internatMłodzież ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów uczestnicząc w różnorodnych kołach zainteresowań, których oferta jest bardzo bogata i różnorodna, tak więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie (więcej na ten temat tutaj).

Wychowankowie wdrażani są do samorządności i odpowiedzialności. W tym celu prężnie działa Młodzieżowa Rada Internatu, która każdego roku inicjuje wiele pożytecznych akcji.

InternatInternatInternat

InternatInternatInternat

InternatInternatInternat

InternatInternatInternat

W internacie funkcjonuje również grupa świetlicowa dla uczniów, którzy wkrótce rozpoczną zajęcia lub właśnie skończyli lekcje i oczekują na transport do domu. Głównym celem funkcjonowania tej grupy jest zapewnienie profesjonalnej opieki, bezpieczeństwa, a także wszechstronnego rozwoju naszych wychowanków.

Do głównych form pracy z młodzieżą należą:

  • zajęcia plastyczne z wykorzystaniem nowatorskich technik,
  • zajęcia sportowo-rekreacyjne,
  • zajęcia na siłowni,
  • zajęcia relaksacyjne,
  • zajęcia umuzykalniające,
  • zajęcia komputerowe,
  • zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

ŚwietlicaŚwietlicaŚwietlica

ŚwietlicaŚwietlica

ŚwietlicaŚwietlicaŚwietlica

Więcej informacji na temat działań prowadzonych w naszej szkole i internacie znajdą Państwo na naszym Facebooku.

 

Kontakt

Mail: poczta@sosw1.lublin.eu

Centrala: (81) 747-66-68  FAX wew. 11

Sekretariat: (81) 747-50-75

Warsztaty Szkolne: (81) 748-18-22

Warsztaty Terapii: (81) 748-18-66

Dom Samopomocy "Absolwent": (81) 747-57-99

Zespół psych - ped

Pedagog: Marzena Łońska

Psycholog: Katarzyna Siedlecka

(81) 747-66-68  wew.35

Pedagog: Beata Nowakowska

Psycholog: Monika Gajewska

(81) 747-66-68  wew.40