Internat

Internat SOSW nr 1 w LublinieWszyscy uczniowie spoza Lublina uczący się w naszej szkole mogą mieszkać w bezpłatnym internacie, który jest czynny przez cały tydzień, również w weekendy.
Nasz internat to nowoczesny budynek, który w ostatnich latach przeszedł generalny remont. We wszystkich pomieszczeniach zostały wymienione okna, parapety, kaloryfery, podłogi, drzwi oraz większość mebli stanowiących wyposażenie pomieszczeń.

Młodzież mieszka w funkcjonalnych i estetycznie urządzonych 3-4 osobowych pokojach, segment mieszkalny ma również łazienkę oraz toaletę. Każda grupa ma do swojej dyspozycji dobrze wyposażoną świetlicę, która jest miejscem nauki i wypoczynku.

internatinternatinternat

internatinternatinternat

Na terenie internatu znajdują się także: pracownia komputerowa, mini siłownia, sala do relaksacji i kuchnia dydaktyczna. Młodzież pod opieką wychowawców ma również dostęp do obiektów sportowych, sali gimnastycznej oraz siłowni.

mini siłowniakuchnia dydaktycznakuchnia dydaktyczna

Opiekę nad młodzieżą sprawuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogów, których wspiera zespół psychologiczno-pedagogiczny. Codzienna praca jest szczegółowo zaplanowana. Proponowane zajęcia uwzględniają potrzeby, możliwości i zainteresowania każdego dziecka. Wychowawcy dbają, aby wszyscy czuli się w internacie bezpiecznie, pomagają w różnych sprawach i sytuacjach, starają się również o to, aby czas wolny młodzież spędzała miło i pożytecznie. W tym celu organizowane są różnorodne imprezy, uroczystości, konkursy, wycieczki, dyskoteki, zawody sportowe oraz wiele innych atrakcji. Wielu wychowawców realizuje bardzo ciekawe programy autorskie o charakterze edukacyjnym, wychowawczym i profilaktycznym. Wszystkie zabiegi pedagogów mają na celu jak najlepsze przygotowanie podopiecznych do przyszłego, dorosłego życia i jak najlepszego funkcjonowania w społeczeństwie.

internatMłodzież ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów uczestnicząc w różnorodnych kołach zainteresowań, których oferta jest bardzo bogata i różnorodna, tak więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie (więcej na ten temat tutaj).

Wychowankowie wdrażani są do samorządności i odpowiedzialności. W tym celu prężnie działa Młodzieżowa Rada Internatu, która każdego roku inicjuje wiele pożytecznych akcji.

InternatInternatInternat

InternatInternatInternat

InternatInternatInternat

InternatInternatInternat

W internacie funkcjonuje również grupa świetlicowa dla uczniów, którzy wkrótce rozpoczną zajęcia lub właśnie skończyli lekcje i oczekują na transport do domu. Głównym celem funkcjonowania tej grupy jest zapewnienie profesjonalnej opieki, bezpieczeństwa, a także wszechstronnego rozwoju naszych wychowanków.

Do głównych form pracy z młodzieżą należą:

  • zajęcia plastyczne z wykorzystaniem nowatorskich technik,
  • zajęcia sportowo-rekreacyjne,
  • zajęcia na siłowni,
  • zajęcia relaksacyjne,
  • zajęcia umuzykalniające,
  • zajęcia komputerowe,
  • zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Internat - świetlicaInternat - świetlicaInternat - świetlica

Internat - świetlicaInternat - świetlicaInternat - świetlica

Internat - świetlicaInternat - świetlicaInternat - świetlica

Internat - świetlicaInternat - świetlicaInternat - świetlica

Internat - świetlicaInternat - świetlicaInternat - świetlica

Więcej informacji na temat działań prowadzonych w naszej szkole i internacie znajdą Państwo na naszym Ośrodkowym Facebooku.

 

Kontakt

Mail: poczta@sosw1.lublin.eu

Centrala: (81) 747-66-68  FAX wew. 11

Sekretariat: (81) 747-50-75

Warsztaty Szkolne: (81) 748-18-22

Warsztaty Terapii: (81) 748-18-66

Dom Samopomocy "Absolwent": (81) 747-57-99

Zespół psych - ped

Pedagog: Marzena Łońska

Psycholog: Katarzyna Siedlecka

(81) 747-66-68  wew.35

Pedagog: Beata Nowakowska

Psycholog: Monika Gajewska

(81) 747-66-68  wew.40