Koło Artystyczne

Koło ArtystyczneW dniu 10.XII.2014 r. do naszej świetlicy przybył Mikołaj. Było to kolejne przedsięwzięcie w ramach cyklu: „Spotkania z Biblią i Pieśnią Religijną” pod hasłem tematycznym-Prawdziwa historia świętego Mikołaja. Organizatorami spotkania były panie: Ewa Kawczyńska, Joanna Bidyńska, Kinga Ostrowska. Zajęcia te uświetnili zaproszeni goście- przedstawiciele Górnośląskiego Towarzystwa Finansowego, którzy wcielili się w postać św. Mikołaja. Na imprezę, która stanowiła również zajęcia otwarte, przybyła pani dyrektor internatu, Marta Mendelska. W trakcie zajęć młodzież z koła artystycznego zaprezentowała treści tematyczne dotyczące historii świętego Mikołaja. Następnie wszyscy obecni wspólnie kolędowali przy dźwiękach muzyki. Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie prezentów przez obecnych Mikołajów. W dowód wdzięczności wychowankowie obdarowali naszych gości ozdobami świątecznymi wykonanymi podczas prac Koła Artystycznego. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz wspólnymi rozmowami przy herbacie.

Koło ArtystyczneKoło ArtystyczneKoło Artystyczne

Koło ArtystyczneKoło ArtystyczneKoło Artystyczne

W czasie zajęć Koła Artystycznego wykonujemy ciekawe ozdoby okolicznościowe oraz dekoracje. Stosujemy nowoczesne techniki plastyczne, przygotowujemy również recytacje  poezji związane z danym tematem zajęć np: "Spotkania z Biblią i Pieśnią Religijną", czy zagadnienia dotyczące niepodległości naszej ojczyzny. Bierzemy również czynny udział w konkursach plastycznych – w tym roku młodzież aktywnie uczestniczyła w konkursie organizowanym przez Koło Ekologiczne.

Koło ArtystyczneKoło ArtystyczneKoło Artystyczne

Koło ArtystyczneKoło ArtystyczneKoło Artystyczne

„Poezja i pieśni patriotyczne w dziejach ojczyzny” – pod takim hasłem odbyło się w internacie spotkanie, które przygotowały panie: Ewa Kawczyńska, Ewa Świrgoń, Grażyna Słupczyńska. Spotkanie rozpoczęło się od występu grupy DDL, która przedstawiła temat w wersji rapowej. Uroczystość była przeplatana recytacją utworów patriotycznych w  wykonaniu uczestników Koła Artystycznego. Prezentacja multimedialna umożliwiła obejrzenie najciekawszych wydarzeń w literaturze, sztuce i muzyce. Spotkanie urozmaicały pieśni o naszej ojczyźnie, które zaprezentował  zespół muzyczny.

Koło ArtystyczneKoło ArtystyczneKoło Artystyczne

Koło ArtystyczneKoło ArtystyczneKoło Artystyczne

Koło ArtystyczneKoło Artystyczne

Opiekun koła artystycznego: Ewa Kawczyńska

Kontakt

Mail:  poczta@sosw1.lublin.eu

Centrala: (81) 747-66-68  FAX wew. 11

Sekretariat: (81) 747-50-75

Warsztaty Szkolne: (81) 748-18-22

Warsztaty Terapii: (81) 748-18-66

Dom Samopomocy "Absolwent": (81) 747-57-99

Zespół psych - ped

Pedagog: Marzena Łońska

Psycholog: Katarzyna Siedlecka

(81) 747-66-68  wew.35

Pedagog: Beata Nowakowska

Psycholog: Monika Gajewska

(81) 747-66-68  wew.40