Rekolekcje "na nasze czasy".

RekolekcjeW dniach 22-23 marca społeczność naszego Ośrodka uczestniczyła w wielkopostnych rekolekcjach on-line „na nasze czasy”. Z powodu pandemii i wielu obostrzeń, Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy szkoły branżowej i przysposabiającej do pracy połączyli się z kościołem Księży Marianów na Bazylianówce za pomocą transmisji internetowej. W kościele obecni byli jedynie nieliczni przedstawiciele Ośrodka z zespołem kierowniczym.

W pierwszym dniu odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przygotowane przez katechetki oraz kleryków mariańskiego seminarium duchownego: diakona Bartka oraz braci Saszę i Gienka. W drugim dniu ks. Wojciech Skóra MIC sprawował Mszę św. w intencji naszej szkolnej rodziny. W czasie nauki rekolekcyjnej diakon Bartek zwrócił uwagę na krzyż, na którym Chrystus oddał za nas życie. Jak podkreślił, ci którzy są pilnymi uczniami w Chrystusowej szkole krzyża potrafią pokonać wszelkie przeciwności. Na koniec rekolekcji ks. Wojciech udzielił wszystkim błogosławieństwa oraz życzył pełnych pokoju i radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W rekolekcjach on-line, zorganizowanych w takiej formie w naszej placówce po raz pierwszy, uczestniczyło w sumie ok. 200 osób. To pokazuje, jak bardzo w tych trudnych czasach potrzebujemy duchowego umocnienia i po prostu chcemy być razem. Serdecznie dziękujemy Księżom Marianom, a także Uczniom, Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Ośrodka za wspólnie przeżyte rekolekcje.

RekolekcjeRekolekcje

RekolekcjeRekolekcje

RekolekcjeRekolekcje

Opracowanie i zdjęcia: Katecheci
Opublikował: Jacek Słupczyński

Kontakt

Mail: poczta@sosw1.lublin.eu

Centrala: (81) 747-66-68  FAX wew. 11

Sekretariat: (81) 747-50-75

Warsztaty Szkolne: (81) 748-18-22

Warsztaty Terapii: (81) 748-18-66

Dom Samopomocy "Absolwent": (81) 747-57-99

Zespół psych - ped

Pedagog: Marzena Łońska

(81) 747-66-68 wew.35

Psycholog Katarzyna Siedlecka: wew.26

Pedagog Beata Nowakowska: wew.40

Psycholog Monika Gajewska: wew.40

sprawdź godziny pracy