IV Centralne Targi Rolnicze CTR 2020

ctrW dniu 31 stycznia grupa młodzieży, pod opieką p. Katarzyny Horbowskiej, p. Marii Kosior i p. Jacka Szyszki uczestniczyła w dwuetapowej wycieczce. Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na IV Centralne Targi Rolnicze CTR 2020 w Nadarzynie oraz na Lotnisko Chopina. Centralne Targi Rolnicze to największe targi nowoczesnych technologii dla rolnictwa. To nie tylko wystawa maszyn, urządzeń rolniczych oraz środków do produkcji rolnej, celem imprezy była również budowa płaszczyzny dla rozwoju kontaktów biznesowych.

W różnych podstrefach wystawienniczych znajdowały się: salon techniki rolniczej – największy sektor targów prezentujący maszyny i urządzenia stosowane w rolnictwie, sadownictwie oraz produkcji zwierzęcej, gdzie uczniowie mogli podziwiać najnowocześniejsze rozwiązania dla rolnictwa, salon usług specjalistycznych – prezentujący szeroką gamę usług wspierających produkcję, przetwórstwo, sprzedaż i dystrybucję towarów rolno-spożywczych, przegląd ofert instytucji finansujących agrobiznes i specjalizujących się w logistyce, salon środków do produkcji rolnej – oferta zaprezentowana przez największych producentów środków do produkcji rolnej. To tutaj uczniowie obserwowali jak wystawcy reklamują swoje nawozy, środki ochrony roślin, pasze, materiał siewny, salon narzędzi i części zamiennych – salon dedykowany szerokiej gamie części zamiennych do maszyn i urządzeń rolniczych jak również narzędziom wykorzystywanym w gospodarstwach rolnych.

ctrctrctr

ctrctrctr

Organizatorzy zapewnili także dodatkowe atrakcje jak: finał wielkiego plebiscytu MISTRZOWIE AGRO, Puchar Polski Agro Strongman pod okiem najlepszych sędziów m.in. Mariusza Pudzianowskiego, Strefę Maszyn Premium, Agrocon – pierwszy w Polsce Festiwal Youtuberów Rolniczych oraz panel wykładów organizowanych przez Krajową Radę Izb Rolniczych dla poszczególnych branż wszech pojętego rolnictwa.

Największym zainteresowaniem wśród grupy, zarówno przyszłych mechaników samochodowych jak i ogrodników, cieszyły się najnowsze modele ciągników. W zależności od specjalizacji uczniowie przystawali przy różnych stoiskach. U ogrodników duże zainteresowanie wzbudzały doświadczenia prezentowane na użyteczność cieczy roboczej różnych środków ochrony roślin, natomiast uwagę mechaników przykuwały liczne agregaty uprawowe do produkcji roślinnej.
Kolejną atrakcją naszego wyjazdu była przeprawa przez stanowiska odpraw na Lotnisku Chopina, omówiona przez p. Jacka Szyszkę oraz podziwianie na tarasie widokowym startujących i lądujących samolotów, które to swoją majestatycznością odrywały niejedne umysły od ziemi w krainę marzeń.

ctrctrctr

ctrctrctr

ctrctrctr

ctrctrctr

ctrctrctr

ctrctr

Opracowanie: Maria Kosior
Zdjęcia: Jacek Szyszka

Opublikował: Jacek Słupczyński

 

 

Kontakt

Mail: poczta@sosw1.lublin.eu

Centrala: (81) 747-66-68  FAX wew. 11

Sekretariat: (81) 747-50-75

Warsztaty Szkolne: (81) 748-18-22

Warsztaty Terapii: (81) 748-18-66

Dom Samopomocy "Absolwent": (81) 747-57-99

Zespół psych - ped

Pedagog: Marzena Łońska

(81) 747-66-68 wew.35

Psycholog Katarzyna Siedlecka: wew.26

Pedagog Beata Nowakowska: wew.40

Psycholog Monika Gajewska: wew.40

sprawdź godziny pracy