Mikołajkowy seans filmowy

Mikołajkowy seans filmowyWielkimi krokami nadchodzi ten magiczny, wyjątkowy i świąteczny czas, pełen niesamowitości oraz wszechogarniającej nas dobroci. Mikołaj ma coraz więcej pracy jednak wciąż potrafi zaskakiwać nas swoimi niespodziankami. Tak też było tym razem – w czwartek 12 grudnia uczniowie z Internatu mieli możliwość uczestniczenia w seansie filmowym pt. „Ratujmy Florę” w kinie Cinema City. Miłym i smacznym podarunkiem była także zdrowa przekąska wręczana przy wejściu na salę przez pracowników kina. To na pewno osłodziło nam pobyt w kinie :-)

Film okazał się piękną historią o prawdziwej przyjaźni – dziewczynki i słonicy o imieniu Flora. Flora to słoń cyrkowy, który nie może już wykonywać swoich sztuczek i bezwzględny zarząd cyrku postanawia się go pozbyć. Córka kierownika cyrku – Dawn - wykrada Florę i razem wyruszają w drogę do rezerwatu słoni. Od bezpiecznego azylu dzielą ich setki kilometrów lasów i rwąca rzeka. Czyha na nich dwójka łowców słoni i towarzyszy im nieustanny strach przed porażką. Film odpowiada na pytanie, do czego jesteśmy zdolni w imię prawdziwej przyjaźni. Zgodnie stwierdziliśmy, że film przypadł nam do gustu i skłonił do zastanowienia się nad własnym postępowaniem i siłą przyjaźni.

W zorganizowaniu wyjścia do kina Mikołajowi pomagał elf (Jacek Słupczyński) oraz śnieżynki (Marzena Grzechnik i Beata Mełgieś). Bardzo dziękujemy firmie CINEMA CITY za możliwość obejrzenia filmu oraz pyszny i zdrowy poczęstunek.

Mikołajkowy seans filmowyMikołajkowy seans filmowyMikołajkowy seans filmowy

Mikołajkowy seans filmowyMikołajkowy seans filmowy

Opracowanie, zdjęcia i publikacja: Jacek Słupczyński

Kontakt

Mail: poczta@sosw1.lublin.eu

Centrala: (81) 747-66-68  FAX wew. 11

Sekretariat: (81) 747-50-75

Warsztaty Szkolne: (81) 748-18-22

Warsztaty Terapii: (81) 748-18-66

Dom Samopomocy "Absolwent": (81) 747-57-99

Zespół psych - ped

Pedagog: Marzena Łońska

Psycholog: Katarzyna Siedlecka

(81) 747-66-68  wew.35

Pedagog: Beata Nowakowska

Psycholog: Monika Gajewska

(81) 747-66-68  wew.40