„Nie taki Straszny Dwór” w Teatrze Muzycznym

„Nie taki Straszny Dwór” w Teatrze MuzycznymIdziemy na operę ? Tak, a dlaczego nie ! Okazja jest doskonała, gdyż w tym roku przypada 200. rocznica urodzin naszego narodowego kompozytora – Stanisława Moniuszki. Dla uczczenia tego podniosłego wydarzenia Teatr Muzyczny w Lublinie przygotował dla dzieci i młodzieży niezwykły spektakl – operę w pigułce pod tytułem „Nie taki Straszny Dwór”. Nie mogło na tym spektaklu zabraknąć także i nas – Koła Miłośników Kultury. 

„Nie taki Straszny Dwór” w Teatrze Muzycznym„Nie taki Straszny Dwór” w Teatrze Muzycznym„Nie taki Straszny Dwór” w Teatrze Muzycznym„Nie taki Straszny Dwór” w Teatrze Muzycznym

„Nie taki Straszny Dwór” w Teatrze Muzycznym„Nie taki Straszny Dwór” w Teatrze Muzycznym„Nie taki Straszny Dwór” w Teatrze Muzycznym„Nie taki Straszny Dwór” w Teatrze Muzycznym

W dniu 11 marca 2019 r. młodzież ze szkoły przysposabiającej do pracy, klasy: I Cp, II Dp, IIEp i III Bp, wraz z nauczycielami i opiekunami wzięła udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Wyjście zorganizowała p. G. Słupczyńska.
Teatr Muzyczny przygotował specjalny spektakl dla dzieci i młodzieży, który wprowadza w piękny świat muzyki i elegancki świat teatru operowego. Możliwe, że dla niektórych będzie to pierwsze zetknięcie z muzyką klasyczną i twórczością Stanisława Moniuszki. „Straszny Dwór” opracowany został w wersji kameralnej i skróconej. Spektakl prezentuje najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny połączone narracją, która przybliży treść narodowego dzieła już najmłodszym widzom. Elementy scenografii, kostiumy z epoki, a przede wszystkim piękne głosy i tańce narodowe, z pewnością powiększą grono miłośników opery.

Opracowania i zdjęcia: Grażyna Słupczyńska

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Promująca ZdrowieBezpieczeństwo Ruchu Drogowego
sosw 1 lublin
Sprawiedliwi Aktywni Świadomi
Niosę pomoc
Szkoły na 102
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Europejski tydzień transportu zrównoważonego
Przejdź na zawodostwo
Sport szkolny

Kontakt

Mail: poczta@sosw1.lublin.eu

Centrala: (81) 747-66-68  FAX wew. 11

Sekretariat: (81) 747-50-75

Warsztaty Szkolne: (81) 748-18-22

Warsztaty Terapii: (81) 748-18-66

Dom Samopomocy "Absolwent": (81) 747-57-99

Zespół psych - ped

Pedagog: Marzena Łońska

Psycholog: Katarzyna Siedlecka

(81) 747-66-68  wew.35

Pedagog: Beata Nowakowska

Psycholog: Monika Gajewska

(81) 747-66-68  wew.40