Lubelski Festiwal Nauki

Lubelski Festiwal NaukiTegoroczny XV Lubelski Festiwal Nauki odbył się pod hasłem Człowiek inspiracją nauki. LFN, jako wydarzenie kulturalno-naukowe, promuje i popularyzuje najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne. Jak co roku w Festiwalu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Członkowie Koła Ekologicznego brali udział w zajęciach zorganizowanych na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej i sprawdzali swoją wiedzę w Hydro quizie pt. „Skąd bierze się woda?” Uczniowie naszej szkoły utworzyli drużynę, która rywalizowała z drużynami z innych szkół. Udział w konkursie był doskonałą okazją, aby poszerzyć swoją wiedzę o odpowiedzi na pytania skąd się bierze woda w naszych domach, jak wygląda obieg wody w przyrodzie i gdzie trafiają ścieki. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w rywalizację, było wiele emocji i przeżyć, które zostaną w pamięci na długo. 

Lubelski Festiwal NaukiLubelski Festiwal NaukiLubelski Festiwal Nauki

Lubelski Festiwal NaukiLubelski Festiwal NaukiLubelski Festiwal Nauki

Lubelski Festiwal NaukiLubelski Festiwal NaukiLubelski Festiwal Nauki

Podczas Festiwalu młodzież naszej szkoły wzięła także udział w zajęciach z języka angielskiego w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczniowie uczestniczyli w prezentacji pt. „Along the Pacific Coast”, która przeniosła ich w podróż po zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych przez trzy stany: Californię, Oregon i Washington. Temat ten bardzo wszystkich zainteresował i wywołał burzliwą dyskusję. 
Tegoroczny Festiwal po raz kolejny udowodnił, że nauka nie jest tak niedostępną i niezrozumiałą częścią rzeczywistości jak mogłoby się wydawać, a także, że można czerpać z niej radość i satysfakcję.

Lubelski Festiwal NaukiLubelski Festiwal NaukiLubelski Festiwal Nauki

Lubelski Festiwal NaukiLubelski Festiwal NaukiLubelski Festiwal Nauki

Opracowanie: R. Bielecka, M. Dyszewska
Zdjęcia: R. Bielecka

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Promująca ZdrowieBezpieczeństwo Ruchu Drogowego
sosw 1 lublin
Sprawiedliwi Aktywni Świadomi
Niosę pomoc
Szkoły na 102
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Europejski tydzień transportu zrównoważonego
Przejdź na zawodostwo
Sport szkolny

Kontakt

Mail: poczta@sosw1.lublin.eu

Centrala: (81) 747-66-68  FAX wew. 11

Sekretariat: (81) 747-50-75

Warsztaty Szkolne: (81) 748-18-22

Warsztaty Terapii: (81) 748-18-66

Dom Samopomocy "Absolwent": (81) 747-57-99

Zespół psych - ped

Pedagog: Marzena Łońska

Psycholog: Katarzyna Siedlecka

(81) 747-66-68  wew.35

Pedagog: Beata Nowakowska

Psycholog: Monika Gajewska

(81) 747-66-68  wew.40