Sąsiedzka wizyta w IKEA Lublin

Sąsiedzka wizyta w IKEA LublinDzięki wielkiej uprzejmości naszych nowych sąsiadów IKEA Lublin, uczniowie kl. 2b mieli możliwość zwiedzenia części gastronomicznej sklepu. Zgodnie z ustaleniami grupa uczniów pod opieką p. Janusza Cioczka pojawiła się przed wejściem dla pracowników tuż przed godziną dziewiątą. Po chwili oczekiwania zostaliśmy wpuszczeni przez ochronę do środka budynku. Tam oczekiwała już na nas sympatyczna pani Marta – kierownik ds. gastronomii Ikea. Po krótkim zapoznaniu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy (dziewczęta i chłopcy) i udaliśmy się do szatni. Wszyscy otrzymali ubranie ochronne i zostali zapoznani z procedurami bezpieczeństwa żywności obowiązującymi na terenie zakładu. Musieliśmy się wpisać na listę osób wchodzących na teren części gastronomicznej.

Sąsiedzka wizyta w IKEA LublinSąsiedzka wizyta w IKEA LublinSąsiedzka wizyta w IKEA Lublin

Pani Marta oprowadziła nas po największym i chyba najnowocześniejszym zakładzie gastronomicznym na terenie Lubelszczyzny. Świadczy o tym fakt wydawania kilkuset tysięcy różnorodnych posiłków w przeciągu miesiąca. Uczniowie kierunku kucharz mieli możliwość poznania bogatego parku maszynowego, organizacji pracy i skandynawskiego podejścia do życia – było to bardzo ciekawym doświadczeniem dla naszych adeptów sztuki kulinarnej.

Sąsiedzka wizyta w IKEA LublinSąsiedzka wizyta w IKEA LublinSąsiedzka wizyta w IKEA Lublin

Chyba nie ma takiego drugiego miejsca w Lublinie, w którym uczniowie mogą zobaczyć, jak pracuje ogromna zmywarka tunelowa. Uczniowie „na własnej skórze” doświadczyli, że wiedza zdobyta w szkole bardzo się przyda w ich późniejszej karierze zawodowej. Zarówno ta gastronomiczna, jak również z zakresu matematyki czy podstaw j. angielskiego.

Sąsiedzka wizyta w IKEA LublinSąsiedzka wizyta w IKEA LublinSąsiedzka wizyta w IKEA Lublin

Mieliśmy możliwość poznania całego procesu produkcyjnego od chwili przyjęcia dostawy surowców i półproduktów, poprzez kolejne procesy technologiczne – aż do miejsca, w którym gotowa potrawa oferowana jest konsumentowi. Po zwiedzeniu restauracji, przeszliśmy do bistro, kawiarni i sklepu oferującego towary, które przypłynęły promem ze Szwecji. Mieliśmy też wyjątkową okazję odwiedzenia kantyny dla pracowników – niedostępnej dla klientów sklepu.

Sąsiedzka wizyta w IKEA LublinSąsiedzka wizyta w IKEA LublinSąsiedzka wizyta w IKEA Lublin

Na zakończenie odetchnęliśmy chwilę przy „ciachu” i kawie. Chętni otrzymali karty Klubu IKEA FAMILY. Potem, krótki spacer po sklepie i… no tak… kolejna degustacja. Tym razem zapiekanek i hot dogów.

Sąsiedzka wizyta w IKEA LublinSąsiedzka wizyta w IKEA Lublin

Największe wrażenie zrobiła na nas ogromna życzliwość, uśmiech i otwartość wszystkich pracowników (bez względu na zajmowane stanowisko), których spotykaliśmy na trasie naszej wycieczki.

Opracowanie: Janusz Cioczek

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Promująca ZdrowieBezpieczeństwo Ruchu Drogowego
sosw 1 lublin
Sprawiedliwi Aktywni Świadomi
Niosę pomoc
Szkoły na 102
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Europejski tydzień transportu zrównoważonego
Przejdź na zawodostwo
Sport szkolny

Kontakt

Mail:  poczta@sosw1.lublin.eu

Centrala: (81) 747-66-68  FAX wew. 11

Sekretariat: (81) 747-50-75

Warsztaty Szkolne: (81) 748-18-22

Warsztaty Terapii: (81) 748-18-66

Dom Samopomocy "Absolwent": (81) 747-57-99

Zespół psych - ped

Pedagog: Marzena Łońska

Psycholog: Katarzyna Siedlecka

(81) 747-66-68  wew.35

Pedagog: Beata Nowakowska

Psycholog: Monika Gajewska

(81) 747-66-68  wew.40